Šípkový olej. Pomáha ženám mladnúť

Šípkový čaj v zime zahreje, dodá vitamíny a vynikajúco chutí. Nemusíte však ostať len pri čaji. Stačí niekoľko ingrediencií a aj doma si zo šípok namiešate skutočný elixír mladosti.

Zo šípok sa získava vzácny olej, ktorý pomáha pokožke.
Zo šípok sa získava vzácny olej, ktorý pomáha pokožke.
Autor:

Ideálny cez zimu

Je pravda, že aktuálne už šípky nenazbierate, ale ak ste to stihli na začiatku zimy a dosť plodov ste nasušili, máte k dispozícii materiál, ktorý vám spríjemní zimu a rozžiari tvár. Špeciálne pre ženy je šípkový olej dokonalým receptom na mladistvý vzhľad pleti. Nevarte zo šípok iba čaj, ale využite ich prínos aj pre vonkajšie použitie.

Hand–made šípkový olej

Šípkový olej si samozrejme môžete aj kúpiť, ale je možné si ho spraviť z vlastných zásob. Nie je to dvakrát zložité a žena, ktorá zvládne pripraviť čaj, nebude mať s jeho prípravou žiadny problém. Základom je sušené šípky poriadne rozdrviť a zmiešať s jojobovým olejov v pomere jedna k jednej. Takto spojenú zmes necháte šesť týždňov oddychovať a následne cez jemné sitko prelejte olej do čistej nádoby. Iný recept počíta aj so zohriatym slnečnicovým panenským olejom z lekárne. Postup je ten istý.

Mladosť zo šípok

Najvýraznejším účinkom šípkového oleja je jeho schopnosť spomaľovať proces starnutia pleti. Už v malej kvapke dostanete dostatok nenasýtených mastných kyselín, silný antioxidant lykopén, ale aj vitamíny A, C  a E, ktoré sú pre pleť extrémne dôležité. Oleju je pripisovaná prirodzená schopnosť vyhladiť vrásky, napnúť pleť a rovnako ju hydratovať. Rýchlo sa vstrebáva do kože a zmeny sú viditeľné už po pár týždňoch každodennej terapie.

Na problematickú pleť

Šípkový olej má na vonkajšie použitie rovnako prospešný vplyv ako čaj na to vnútorné. Pomáha liečiť zápal aj urýchľuje hojenie. Je preto receptom na bolestivé vriedky, ale vie dokonca pri dlhodobom používaní vyhladiť aj jazvičky, ktoré vznikli po akné a zápaloch. Dokonca sa hovorí o schopnosti vyretušovať strie za 2 – 3 mesiace.

Ideálny na cesty

Vďaka vysokej výživovej hodnote poslúži v zime ako balzam na pery. Tie ostávajú pod jeho vrstvou chránené a vyživované súčasne. Navyše pri cestovaní nepotrebujete denný a hydratačný krém, šípkový olej ich zastúpi. Hneď máte na cestách o množstvo kozmetiky menej.

Regeneračné účinky

Upokojuje pílingom rozdráždenú pleť, potierať ním môžete aj suché a lámavé nechty a tak isto sa hodí aj na vlasy. Na zničené, rozstrapkané, alebo polámané končeky nájdete len ťažko lepší prípravok. Aplikuje sa tak, že ho votriete do pokožky hlavy aj vlasov, necháte pôsobiť aspoň tridsať minúť a následne umyjete šampónom. Táto kúra vás posunie ku kráse.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Moderátorka Soňa Müllerová.

Müllerová, Kmotríková či Rakovská - ako zvládajú módu mimo kamier?

23.03.2017 07:00

Keď zasadnú do moderátorského kresla, alebo sa postavia pred televízne kamery, zväčša vyzerajú tip top.

Modelka na prehliadke značky Versace - v kolekcii jar-leto 2017.

Vybrať si len jednu bundu na jar? Toto je 7 tipov na športový hit

22.03.2017 07:00

Športu zdar, outdoorovému odevu tiež! Akoby sa na tom zhodli dizajnéri, keď tvorili odevy na jarnú sezónu.

Zdobené košele v pánskom štýle

Pánska košeľa na dámsku nôtu! Máme 9 tipov na hit jarného šatníka

21.03.2017 12:00

Nová revolúcia v znamení košieľ! Kus odevu, ktorý hral prím skôr v pánskom šatníku, boduje tentoraz aj u nežného pohlavia.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.