Príbeh: Čo si tu bez vás počneme?

Iveta patrila vždy k verným zamestnancom. Práca sekretárky jej síce prišla občas ako poriadna rutina, ale ako hovorievala jej mama: "Zvyknúť sa dá na všetko, Ivetka!"

pracujúca žena, počítač, káva
Ilustračné foto.
Autor:

Neprotestovala. V regióne, kde mnohí absolventi zo škôl mieria rovno na úrad práce, bola vďačná za to, že prácu má. Keď jedného dňa zvolal riaditeľ zamestnancov, aby im oznámil, že firmu kúpila veľká spoločnosť a plánuje v nej urobiť niekoľko zásadných zmien, prišiel prvý skutočný strach. Netrvalo dlho a do spoločnosti nastúpil nový riaditeľ, pestovaný tridsiatnik, ktorému by mohla byť mamou.

Čítajte viac príbehov

Vymenil polovicu Ivetiných bývalých kolegov a niekoľko pozícií úplne zrušil. „Sekretárku budú potrebovať vždy a ty sa vo veciach vyznáš. Nemaj taký strach,“ chlácholil doma Ivetu manžel. Až s novým vedením si však uvedomila, aké tajomné zákutia môže mať excelovská tabuľka alebo koľko trpezlivosti treba na spolužitie s počítačom. Lenže, Iveta neplánovala hodiť flintu do žita. Najstaršia dcéra chodila na obchodnú akadémiu a mamu začala po večeroch doučovať. Pri počítači doma si podávali kľučku.

Stresu sa neubránila, ale jej pozícia zostávala nedotknutá. A keď potom pomohla s riešením zložitej situácie kvôli strateným dokumentom, mladého bosa mala celkom na svojej strane. „Poďakoval sa mi a povedal, že si nesmierne cení moju prácu,“ prišla domov celá šťastná. „Tak vidíš, mami. Bez teba by tam boli stratení,“ so smiechom jej hovorila dcéra. Iveta je pod novým vedením už piaty rok a pomaly sa blíži do dôchodku. „Neviem, čo si tu bez vás počnem,“ tak znela veta, s ktorou na perách prišla celá šťastná domov len pred pár týždňami. Azda netreba hádať, od koho zaznela…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
muž, telefón, strach

Nestraťte hlavu v mladom kolektíve. Vek môže byť výhoda

10.03.2017 13:00

Kalendár ukázal výročie - pracujete tu už dvadsať rokov. Obzriete sa okolo a na stoličkách sedia ženy a muži mladší o celú generáciu. Ako fungovať v kolektíve, kde začala prevládať „omladina“?

žena, stres, knihy, krik, učenie

Hlavné znaky stresu v práci? Na čo si treba dať pozor

26.02.2017 08:00

Mať zamestnanie je v dnešnej dobe dôležité. Ale ak v ňom prežívame najmä stres a blížime sa k psychickému vyhoreniu, niečo treba zmeniť.

počítač, ruky, bankovníctvo, hacker, klávesnica, písať

Viete, koľko baktérií je vo vašej kancelárii? Je to pekný humus!

20.02.2017 07:00

Pracovisko je hniezdom všemožných baktérií. Tvrdí to aspoň spoločnosť Hassle.com, ktorá urobila prieskum a jeho výsledky posunula médiám.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.