Tipy, ako zarobiť od boháčov? Takto by sme na to mali ísť!

Zveľaďovať svoj majetok a zbohatnúť. Pekná predstava. Ale je vôbec splniteľná? Britský Daily Mail sa odvoláva na boháčov a vplyvných podnikateľov, ktorí tvrdia, že áno. A radia.

peniaze, živnostník, žena, počítač, radosť
Ako zúročiť svoje financie a zbohatnúť?
Autor:

Portál zhromaždil rady od vybraných jednotlivcov, ktorým sa mimoriadne darilo v napĺňaní pokladničky a vlastných účtov. Tí tvrdia, že ak chceme zbohatnúť, mali by sme robiť nasledovné:

1. Šetriť, šetriť, šetriť

Z každej výplaty by mala časť putovať na účet, kde ju nemôžete minúť. Úspory sú dobrá vec a práve ich prostredníctvom potom môžeme riešiť veci ako kúpu auta, bytu, či napríklad len obyčajnej práčky. Ideálne však je, ak aj na takéto výdavky máme bežný účet a nasporené financie nechávame bokom. Dôležité tiež je, aby sa zhodnocovali.

2. Rozumná investícia

S tým súvisí investovanie peňazí tam, kde sa zúročia a zarobia ešte viac. Viac ako rozličné sporiace účty, sú to akcie, ktoré môžu hodnotu usporených financií výraznejšie zväčšiť. Investovať však treba s rozumom. Ideálne je mať prehľad o trhu, prípadne spolupracovať s človekom, ktorý ho má a dobre nám poradí.

3. Správne narábanie s časom

V prípade zarábania financií je dôležité uvedomiť si, že niektoré veci nám nič neprinášajú. Váš čas má hodnotu a podľa toho by ste s ním mali narábať. Venovať ho len veciam, ktoré majú zmysel a nejako sa zúročia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.