Čo núti ľudí chodiť do práce chorých?

Až priveľa ľudí chodí do práce chorých, uvádza štúdia. Na druhej strane, podaktorí si chorobu vymyslia, aby pracovať nemuseli.

viróza - choroba - práca
Chodiť do práce počas chrípky alebo virózy je bezohľadné najmä voči kolegom.
Autor:

Podľa zverejnenej nemeckej štúdie, pod ktorú sa podpísal profesor Conny Antoni z Nemeckej spoločnosti psychológov (DGPs), príde napriek chorobe do práce až 36 percent zamestnancov. Červený nos, slziace oči, kýchanie či kašeľ – to sú jasné znaky, že s človekom nie je všetko v stopercentnom poriadku. Napriek tomu nezostane doma v posteli, ale svoju chorobu ide šíriť ďalej – medzi kolegov.

Priveľmi často prídu chorí do práce najmä ľudia zamestnaní v zdravotníctve, doprave či obchode. A ženy to robia dokonca častejšie ako muži, vyplynulo z prieskumu.

Až sedemdesiat percent zamestnancov v ankete priznalo, že do práve prídu chorí preto, že nechcú sklamať svojich kolegov, ktorí by museli pracovať namiesto nich. 60 percent opýtaných si myslí, že po dobu ich neprítomnosti zostane práca ležať, čo následne, po vyliečení, u nich vyvolá neprimeraný stres z množstva nahromadenej práce. 20 percent sa zasa obávalo toho, že choroba by ich mohla pripraviť o miesto – ako uvádza štúdia, ide najmä o ľudí, ktorí si ešte nie sú istí svojím miestom ani pozíciou vo firme.

Ale najavo vyplávala aj ďalšia skutočnosť – počas dvanástich mesiacov 6 percent opýtaných oklamalo svojho nadriadeného, keď neprišlo do práce a vyhovorilo sa na chorobu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.