Chaotický neporiadok na pracovnom stole? Skvelé!

O čom svedčí večný neporiadok na stole a častá zábudlivosť? Budete prekvapení...

úrad, pracovný stôl, kancelária, úradník
Chaos na stole je dobrým znamením.
Autor:

Štúdia Univerzity v Minessote prišla so zaujímavým zistením. Neporiadok na pracovnom stole, ktorý je plný chaoticky rozložených papierov, môže byť znakom vysokej inteligencie. Iniciátori štúdie, ktorí dali do súvisu chaotický neporiadok s inteligenciou uviedli, že „bordelári“ skôr prichádzajú s nápaditými ideami a riešeniami než poriadkumilov­ní ľudia.

A ponúkli aj vysvetlenie: Poriadkumilovní ľudia sa často pridŕžajú konvencií a len s ťažkosťami vybočujú zo zabehnutých koľají. Sú menej odvážni pri inovatívnych myšlienkach či postupoch.

Aj zábudlivosť je typickým znakom pre inteligentných ľudí. Dôvod? Géniova zabúdajú na maličkosti bežného života, pretože v hlave majú neustále nové a nové myšlieky, ktoré ich zametsnávajú oveĺa viac.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.