Už dosť! 5 tipov, ako zatočiť so stresom v kancelárii

Hlava vám ide vybuchnúť a vy neviete ako ďalej? Skúste tieto tipy, ako mať v práci väčší kľud.

žena, stres, knihy, krik, učenie
Už ho nezvládate?
Autor:

Požiadajte o pomoc

Ak si mylsíte, že všetko musíte zvládnuť sama, ale úlohy sa vám len kopia, zrejme prišiel čas požiadať o pomoc. Porozprávajte sa so šéfom a spolu vyhodnoťte, ako by ste mohli svoju prácu zvládať tak, aby nebola nikdy nekončiacim stresom.

Krok po kroku

Naučte sa plánovať a menej dôležité veci odložiť. Čo je urgentné, riešte okamžite. Ale až keď skončíte s jednou vecou, pustite sa do ďalšej. Ak budete rozbehaná na všetky strany, svoj pracovný život neukočírujete. Vezmite si to ako svoju nemennú zásadu.

Rozprávajte sa sama so sebou

Aj keď tým možno budete iritovať kolegov, rozhovory samej so sebou sú zdravé – dokonca aj podĺa štúdií. Ak si z času na čas so sebou nahlas pohovoríte, vraj odbúrate stres, upokojíte sa a dokážete sa aj motivovať.

Snívajte počas dňa

Aspoň na pár minút odleťte z kacelárie na nejaké krásne mieto, napríklad do vysnívanej dovolenkovej destinácie. Aj týmto spôsobom mozog „vypne“, stres opadne a vy načerpáte novú silu. Jednoducho snívajte s otvorenými očami a stresu dajte zbohom.

Šup na terasu

Ak máte možnosť vyjsť si na pár minút von, či už pred budovu alebo na terasu, robte to pravidlne. Na čerstvom vzduchu sa pár razy poriadne nadýchnite, vyvetrajte si hlavu a prečistite pľúca. Prílev kyslíku sa postará nielen o odbúranie stresu, ale prídu aj lepšie nápady.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.