Vety, ktoré v komunikácii so šéfom nepoužívajte

Skôr, než čosi vypustíte z úst počas rozhovoru s nadriadeným, premýšľajte.

šéf, kancelária, konflikt
Prešvihli ste to?
Autor:

To sa niekedy stane

Zasa sa vám niečo nepodarilo, čo vrhlo zlý tieň na celé oddelenie. Použiť ako svoje ospravedlnenie túto priveĺmi zľahčujúcu vetu je chybou, ktorá vášho šéfa iba rozčúli. A nie je ani na mieste. Iste, chyby sa dejú, ale ak ste už oddeleniu „zavarili“, priznajte to a ospravedlňte sa.

Ja to neviem

I keď niečo naozaj neviete, priveĺmi často túto vetu nepoužívajte, pretože vás automaticky zaradí do kategórie „neschopných“. Namiesto „ja to neviem“ radšej použite „pokúsim sa“. Dáva to šéfovi znamenie, že predsa len máte záujem veci sa učiť.

Viete, čo som počula?

Na klebety smerom k nadriadenému zabudnite! Absolútne nevhodné. A ukazujete mu, že počas pracovnej doby riešite záležitosti, ktoré sa práce netýkajú. Ak sa na vás bude od začiatku pozerať ako na „klebetnicu“, okamžite sa pred vami zatvoria určité dvere. Nikto sa predsa nechce stať objektom chodbových rečí.

Tak ja odídem

Občas vás šéf nahnevá, dokonca až tak, že máte chuť okamžite odísť. Alebo sa niečo nevyvíja podĺa vašich pradstváv. A začnete sa vyhrážať. Ale to vôbec nie je na mieste. Najmä, ak vlastne vôbec odísť nechcete. Táto veta sa vám môže nepekne vypomstiť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.