Potrebujete novú energiu? Takto ju získate počas všedného dňa!

Či už v práci alebo v súkromnom živote - neustále potrebujeme nové a nové inšpirácie. Niekedy to ide ľahšie, inokedy ťažšie. Z času na čas sa objaví pesimistická myšlienka, ktorej aj uveríme - "ja to nezvládnem!"

prechádzka, zima
Myšlienky stále prichádzajú, pravdaže, aj tie negatívne. Preč s nimi!
Autor:

Mag. Renate Lipp, klinická psychologička pre rakúsky časopis Woman prezradila pár jednoduchých tipov, ako môžeme novú silu počas bežného dňa získať.

Banality dňa

Všímajte si a vnímajte „malé veci“ v živote: Teplé slnečné lúče, cvrlikanie vtákov, príjemný rozhovor, smiech. Tieto momenty zvyčajne ostávajú bez povšimnutia, pretože častokrát kladieme dôraz na materiálne veci (dovolenka, dom, auto).

Tešte sa z úspechov

Buďte pyšná na to, čo ste dosiahli. Tešte sa z malých úspechov tak, akoby išlo o veľké a nezdráhajte sa – pokojne poklepkajte samu seba po pleci za všetko, čo ste dnes zvládli. Buďte na seba hrdá!

Čítajte viac o únave a vyčerpanosti

Upracte si

Upracte si doma, aj na pracovisku. Má to veľký zmysel – oslobodíte sa od nadbytočných vecí a budete ľahšie dýchať. Pozitívny pocit sa dostaví okamžite.

Prerušte nepríjemné myšlienky

Ak prídu, počítajte do sto. Sústreďte sa na počítanie a zbavte sa týmto štýlom myšlienok, ktoré vás dráždia. Ak sa napriek tomu znovu dostavia, nenechajte sa vyviesť z miery, ale začnite znova počítať – od jedna.

Mýliť sa je ľudské a povolené!

Naučte sa na chyby pozerať ako na lekcie, ktoré vás posúvajú vpred a vďaka ktorým rastiete. Netýrajte sa, nepodceňujte sa, nezačnite o sebe pochybovať. Robíme ich všetci.

Posledná pozitívna myšlienka

Každý svoj deň sa snažte ukončiť pozitívnou myšlienkou. Vybavte si pred spaním situácie, ktoré vám počas dňa spravili radosť, zážitky, ktoré stáli za to, alebo dobré skutky, ktoré ste dnes vykonali.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.