Ste nesústredená? Pomôže joga pre uši

Keď počúvame hudbu, okamžite sa k nám vracia pokoj, stres sa znižuje a môžeme sa lepšie sústrediť. Ide o takzvanú jogu pre uši.

počúvať hudbu, relax, oddych
Pravidelne vypínajte. Stačí 10 minút relaxačnej hudby.
Autor:

Sústrediť sa? Problém!

Ako často sa vo vašom živote deje niečo takéto: Len tak niekde ležíte alebo sedíte a nič nerobíte? Nič nenarúša váš pokoj – žiaden smartfón, ani noviny – nič. Vravíte, že zriedka alebo vôbec? Neustále sa obsypávame informáciami, obrázkami, videami, zvukmi alebo písaným textom. Permanentne sme v pozornosti. Takže nečudo, že je pre nás stále čoraz ťažšie sústrediť sa na jednu vec.

Aj počas obedňajšej prestávky

Keď sa chceme na niečo sústrediť, aby sme mohli pracovať, je veľmi dôležité z času na čas nič nerobiť, skrátka vypnúť. Okrem krátkeho zdriemnutia sa odporúča počúvať relaxačnú hudbu, tá ovplyvňuje naše telo i myseľ, podobne ako joga. Telo sa uvoľňuje, myseľ je prázdna, myšlienky prichádzajú a odchádzajú. Stačí desať minút relaxačnej hudby. Túto jogu je možné realizovať pred spaním alebo počas obedňajšej prestávky.

Čítajte viac o relaxácii

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.