Problém s koncentráciou? Skúste to zlepšiť vázou žiarivých kvetov

Máte problém sústrediť sa v práci, alebo sa vám zdá, že nápady a vynaliezavosť vás opustili? Skúste zabehnúť do kvetinárstva.

Biela stena so žiarivými farbami
Biela stena so žiarivými farbami v nás vyvoláva lepšiu koncentráciu a viac nápadov.
Autor:

Niežeby to bolo miesto, kde môžete odložiť svoje úlohy. Ale ak si odtiaľ prinesiete kyticu krásnych a farebných kvetín, možno si všetko trošku uľahčíte. Ako totiž ukázali výsledky štúdie realizovanej na austrálskej univerzite v Curtine, živé a pestré farby dokážu nakopnúť naše sústredenie a vyvolať v nás viac nápadov.

Pokus prebiehal na vzorke, ktorú umiestnili do miestností rozličných farieb. V jednej časti to boli biele steny s výraznými farebnými prvkami ako kytica kvetov vo váze, alebo pestrý obraz na stene, v druhej išlo o pastelový jednofarebný tón steny.

Ako vynaliezavejší a pohotovejší sa ukázali tí, ktorí riešili úlohy v bielej miestnosti so žiarivými farbami. Vedci tvrdia, že ide o to, že žiarivé tóny stimulujú nervovú aktivitu, zlepšujú koncentráciu a vašu schopnosť učiť sa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.