Únava? Vezmite si deň dovolenky

Poviete si niekedy "len tak" vetu: Ostať jeden deň v posteli a celý deň čítať? Tak ho zrealizujte!

čítať knihu, žena číta
Ilustračné foto.
Autor:

Nemusíte byť každý deň dovolenky, ktorých máte do roka asi dvadsať, niekde na pláži. Keď cítite neskutočnú únavu a potrebujete sa nadýchnuť, vezmite si deň dovolenky. Hoci aj uprostred týždňa. A užite si tento deň naplno.

Záväzok číslo jeden: Vstaňte až po ôsmej. Celý deň sa venujte pravidelnému konzumovaniu. Možno, že sa vám práve v tento deň podarí začať sa zdravo a päťkrát denne stravovať. Umyte si chladničku, choďte si do nej nakúpiť. Vyhýbajte sa pri tom všetkom akýmkoľvek myšlienkam na prácu a ak môžete, vypnite si mobil. Aj od partnera by ste si tento deň mohli oddýchnuť. Najlepšie, ak mu to aj vysvetlíte. „Som hotová. Potrebujem vypnúť. Od všetkého.“ Určite pochopí.

Po perfektnom obede, ktorým sa obdaríte, sa uložte znova do postele, alebo si urobte pohodlie na balkóne, ak už je teplúčko. Do ruky zaujímavá knižka, ktorú ste už nelistovali asi rok. Nebuďte prekvapená, ak si po chvíli uvedomíte, že ani neviete o čom čítate. Bude to pre vás znamenať len jediné: Tento deň ste fakt potrebovali. A užite si ho do poslednej minúty. Opakujte si, že všetko robíte len a len pre seba.

Zažeňte myšlienky, ktoré sa budú týkať výčitiek. Častokrát sa totiž dostaví pocit zbytočnosti. Rok ste v pracovnom tempe, z ktorého sa nedá len tak vypnúť, ale vy sa v tento deň veľmi snažte. Ak sa to podarí, do práce sa na druhý deň vrátite ako vymenená.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

pracujúca žena, počítač, káva

Príbeh: Čo si tu bez vás počneme?

11.03.2017 14:00

Iveta patrila vždy k verným zamestnancom. Práca sekretárky jej síce prišla občas ako poriadna rutina, ale ako hovorievala jej mama: "Zvyknúť sa dá na všetko, Ivetka!"

muž, telefón, strach

Nestraťte hlavu v mladom kolektíve. Vek môže byť výhoda

10.03.2017 13:00

Kalendár ukázal výročie - pracujete tu už dvadsať rokov. Obzriete sa okolo a na stoličkách sedia ženy a muži mladší o celú generáciu. Ako fungovať v kolektíve, kde začala prevládať „omladina“?

žena, stres, knihy, krik, učenie

Hlavné znaky stresu v práci? Na čo si treba dať pozor

26.02.2017 08:00

Mať zamestnanie je v dnešnej dobe dôležité. Ale ak v ňom prežívame najmä stres a blížime sa k psychickému vyhoreniu, niečo treba zmeniť.

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.