Traja pikantní kamaráti pre zdravie! Pridajte ich do jedál

Priveľa korenia možno škodí, ale keď zvolíte správne množstvo, dokážete pomôcť aj zdraviu. Mnoho korenín pôsobí totiž blahodárne na naše telo.

Zázvor – je to liek i afrodiziakum
Zázvor ako prášok v kuchyni má mnoho uplatnení.
Autor:

Vedeli to už staroveké národy a ich poznatky potvrdzujú často aj vedci rozličnými prieskumami. Podľa nich by napríklad v našich jedlách nemali chýbať nasledovné tri ingrediencie.

Zázvor

Zvykne sa používať proti chrípke a Slováci ho zvyčajne pripravujú ako čaj. Je však aj skvelou prísadou do polievok, omáčok, či na prípravu mäsa v exotickejšom ázijskom duchu. Má protizápalové účinky, telo prehreje, pôsobí proti nádche a zlepšuje trávenie.

Červená paprika

Túto dochucovaciu koreninu, omnoho bežnejšiu pre slovenskú kuchyňu, by sme nemali podceňovať. Dá sa s ňou pracovať v kuchyni pri rozličných jedlách (pozor však, aby nezhorkla, nepridávajte ju priskoro). Telu pomáha k zlepšeniu fungovania srdcovocievneho systému, tiež má protizápalové účinky a pôsobí na zlepšenie metabolizmu.

Kurkuma

Vďaka obsahu pigmentu kurkumínu je skvelým antioxidantom, ktorý pôsobí proti voľným radikálom v tele. Má protizápalové účinky a je vhodné ju použivať do jedál na spôsob thajskej či indickej kuchyne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.