Z ktorej zeleniny si vyrobíte špagety?

Ak túžite v strave obmedziť sacharidy, potom ste možno rozmýšľali nad inými možnosťami, ako si dopriať napríklad obľúbené špagety.

cuketa, špagery
Cuketové špagety s rajčinami.
Autor:

A tu je hneď niekoľko tipov. Špegety si pripravíte zo zeleniny jednoducho tak, že ich pokrájate na jemné prúžky či špirálky. Ak použite len nôž, id eo pomerne prácnu prípravu. Ak sa stanú takéto špagety vaším obĽúbeným jedlom, je vhodné si do kuchyne kúpiť špagetovač či špirálovač na zeleninu. O špagety sa toto zariadeni epostará raz dva.

Ktorá zelenina je na niečo zaké vhodné?

Zrejme najznámejou je cuketa, z ktorej sa takého špagety dajú pripraviť veĺmi pohodlne, nakoĽko ide o druh jemnej a ľahko krájateĽnej zeleniny. Okrem cukety však môžete siahnuť aj po červenej repe, sladkých zemiakoch, tekvici, uhorke či mrkve.

Zeleninové špagety následne môžete kombinovať s klasickými omáčkami na špagety, či už obľubujete bolonskú, pesto či carbonara. Ale výborne chutia aj zeleninové špagety so sušenou paradajkou a mozzarelovými guľôčkami. Potom už stačí jedlo len správne dochutiť bylinkami a skvelú ľahkú bezsacharidovú večeru máte na stole.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.